Letové terény

The main flying terrain of Paragliding Center is Chopok and its surrounding flying sites suitable for training. We work here most of the time of the year. Dependent on the actual weather conditions we use also other terrains of the north Slovakia (High Tatras, High Fatra,…).

If the clients request another flying site, we are able to move also to other places.

Chopok

Chopok je už 30 rokov našim domovských letovým terénom, ktorý s nami neodlučiteľne zrástol. Máme radi sedenie na obrovských žulových kameňoch a čakanie na vhodný vietor na štart, ranné lety, či jesennú námrazu na severných svahoch Derešského kotla. Tandemový paragliding na Chopku je bezpečný a zároveň veľmi vyzývavý. Scenéria, ktorá nás počas letu obklopuje sa vás dotýka nezabudnuteľným spôsobom. Krátku chvíľu po štarte letíme ponad miesta, o ktorých existencii ste dovtedy netušili. Vystriedajú ich miesta hojne navštevované, kde na vás mávajú skupinky turistov. Či vám závidia? Neviem. V tej chvíli to je úplne jedno. Ste tam len vy a vaše pocity. Nezáleží na fotkách, nezáleží na videu ktoré točíte kamerou v ruke, podstatný je len zážitok.

Dovoľte si letieť, dovoľte si cítiť hory.

Chopok je tu pre vás.

Tandem flight in High Tatras

Donovaly

Nová Hoľa v stredisku Donovaly je najnavštevovanejší horský letový terén na Slovensku. Počas víkendov za dobrého počasia tam stretnete desiatky nadšencov paraglidingu. Pri južnom prúdení vetra tam takmer každodenne stretnete aj nás, tandemových pilotov z Paragliding centra. Donovaly sú pre nás príjemnou zmenou. V porovnaní s naším druhým letovým terénom Chopkom, sú Donovaly oveľa viac trávnaté a menej kamenisté. Štarty s tandemovým paraglidingovým klzákom sú komplikovanejšie ako pri lietaní bez pasažiera. Na Donovaloch sú rozsiahle trávnaté štartoviská, ktoré sú ideálne pre bezpečný štart. Zaujímavosťou tandemového paraglidingu na Donovaloch je, že štartujeme na Novej Holi, ktorá patrí do pohoria Veľká Fatra. Pristávacia plocha je však už za hranicou Veľkej Fatry a nachádza sa v Nízkych Tatrách.

Donovaly sú jednoduchý a veľmi príjemný letový terén, ľahko dostupný pre ľudí zo stredného a západného Slovenska. Stretávame sa vždy pri údolnej stanici lanovky Telemix Nová Hola.

Home | Letové terény | Tandem Flights | School | Flying Trips | Corporate Events | Cenník | About Us | Contact Us | © 2009-2010, grafika: František Stanko, develop: creative solution