Letové terény

Hlavným letovým terénom Paragliding centra je Chopok a jemu priľahlé letové miesta vhodné pre výcvik. Tu pôsobíme väčšinu času v roku. Podľa poveternostných podmienok využívame aj ostatné terény severného Slovenska (Vysoké Tatry, Veľká Fatra...).

Na požiadanie našich klientov sme schopní sa presunúť aj do iných, nimi zvolených oblastí.

Chopok

Chopok je už 30 rokov našim domovských letovým terénom, ktorý s nami neodlučiteľne zrástol. Máme radi sedenie na obrovských žulových kameňoch a čakanie na vhodný vietor na štart, ranné lety, či jesennú námrazu na severných svahoch Derešského kotla. Tandemový paragliding na Chopku je bezpečný a zároveň veľmi vyzývavý. Scenéria, ktorá nás počas letu obklopuje sa vás dotýka nezabudnuteľným spôsobom. Krátku chvíľu po štarte letíme ponad miesta, o ktorých existencii ste dovtedy netušili. Vystriedajú ich miesta hojne navštevované, kde na vás mávajú skupinky turistov. Či vám závidia? Neviem. V tej chvíli to je úplne jedno. Ste tam len vy a vaše pocity. Nezáleží na fotkách, nezáleží na videu ktoré točíte kamerou v ruke, podstatný je len zážitok.

Dovoľte si letieť, dovoľte si cítiť hory.

Chopok je tu pre vás.

Tandemový let vo Vysokých Tatrách

Donovaly

Nová Hoľa v stredisku Donovaly je najnavštevovanejší horský letový terén na Slovensku. Počas víkendov za dobrého počasia tam stretnete desiatky nadšencov paraglidingu. Pri južnom prúdení vetra tam takmer každodenne stretnete aj nás, tandemových pilotov z Paragliding centra. Donovaly sú pre nás príjemnou zmenou. V porovnaní s naším druhým letovým terénom Chopkom, sú Donovaly oveľa viac trávnaté a menej kamenisté. Štarty s tandemovým paraglidingovým klzákom sú komplikovanejšie ako pri lietaní bez pasažiera. Na Donovaloch sú rozsiahle trávnaté štartoviská, ktoré sú ideálne pre bezpečný štart. Zaujímavosťou tandemového paraglidingu na Donovaloch je, že štartujeme na Novej Holi, ktorá patrí do pohoria Veľká Fatra. Pristávacia plocha je však už za hranicou Veľkej Fatry a nachádza sa v Nízkych Tatrách.

Donovaly sú jednoduchý a veľmi príjemný letový terén, ľahko dostupný pre ľudí zo stredného a západného Slovenska. Stretávame sa vždy pri údolnej stanici lanovky Telemix Nová Hola.

Úvod | Letové terény | Tandemy | Škola | Výlety za lietaním | Firemné akcie | Cenník | Kto sme | Kontakt | © 2009-2010, grafika: František Stanko, develop: creative solution